Jak Martin snadno ušetřil tisíce korun při podnikání?

Online směnárna RoklenFx jak ušetřit

Víme, že podnikání není jednoduché. Často přemýšlíte, jak snížit své náklady tak, aby zbylo více na investice do reklamy, zboží nebo zaměstnanců. Pokud podnikáte se zahraničím, tak se často jedna z poměrně zásadních a jednoduchých úspor nachází přímo nadosah. Provádět směny měn za výhodnější kurzy přes nebankovní směnárny.

Jak taková směna funguje v praxi? Podnikatel Martin dováží suroviny z Německa a svým dodavatelům za něj musí zaplatit. Zahraniční dodavatel od Martina ale nebude akceptovat platbu v českých korunách. Martin tedy musí zaplatit v eurech, které na účtu nemá.

Mohl by si je směnit v bance, ale jelikož se jedná o menší částku, banka Martinovi nabídne velmi nevýhodný kurz na směnu. Martin uvažuje ekonomicky a ví, že kdyby provedl směnu skrze jeho banku, zbytečně by přišel o cenné prostředky. Rozhodl se tedy na internetu vyhledat online směnárnu RoklenFx.

Směna měn skrze RoklenFX je velice jednoduchá a Martin díky ní ušetří i několik tisíc korun měsíčně. Martin se tedy rozhodl si u RoklenFX založit účet, což bylo snadnější, než očekával. Jeho poslední faktura od německého dodavatele byla vystavena na 10 000 euro, a tak se Martin přihlásil do aplikace RoklenFX a zvolil směnu korun na eura. Aplikace mu ihned nabídla kurz, který byl o 30 haléřů výhodnější než ten, který mu nabízela banka. Na jedné směně tak Martin dokázal ušetřit 3 000 Kč oproti směně v bance.

Martin tak nejen že ušetřil peníze za směnu, navíc ani nemusel platit poplatky za odchozí platbu do zahraničí, který by mu banka naúčtovala. Vzhledem k tomu, že svému dodavateli proplácí faktury i několikrát za měsíc, uvítal také možnost vytvoření šablony svého příjemce a nyní již nemusí pokaždé zadávat veškeré bankovní údaje, ale po směně si jen vybere svého dodavatele ze seznamu příjemců a celá směna včetně zadání platby mu nezabere déle než minutu.

Ověřte si svůj kurz na www.roklenfx.cz a zjistěte, kolik můžete ušetřit při Vašem podnikání.