Pozvánka na webinář: Proč je koruna tak silná? Nastal čas předzásobit se eury?

Má smysl nakupovat eura, dolary a další měny do zásoby, když je koruna z historického pohledu silná? Jak dlouho vydrží kurz koruny v okolí 24,00 za euro? Má k tomu dostatek silných fundamentů? Tyto a další otázky zodpovíme na prvním letošním webináři služby RoklenFx!

Koruna je nejsilnější za více než deset let, a to bez dopomoci v podobě devizových intervencí. Česká národní banka totiž svou aktivitu na devizovém trhu razantně omezila. Během druhého pololetí loňského roku stihla přesvědčit trh o tom, že korunu nenechá výrazněji oslabit. Pro zahraniční i tuzemské obchodníky tak umazala část kurzového rizika. To ale plně nezmizelo.

Náš výhled pro rok 2023 ukazuje řadu rizik silné koruny a očekáváme tak její pozvolné oslabování. Příchod globálního zpomalení světového hospodářství, které se může nejvíce projevit v Evropě, vytvoří tlak na oslabení koruny, eura a i dalších evropských měn. Zpomalení ekonomiky a pokles inflace by navíc mohl trhy přesvědčit, že se ČNB bude chystat ke snižování sazeb. V takové situaci by se jednalo o další tlak na slabší korunu, i kdyby ČNB k takovému kroku ve výsledku nepřistoupila. Svou část ve hledání kurzu koruny sehrají i zahraniční centrální banky, které stejně jako ta česká bojují s inflací a mluví o navyšování úrokových sazeb i přes očekávané negativní dopady na ekonomiku. Případné snížení kurzového diferenciálu by bylo dalším tlakem na oslabení koruny.

Všechna tato témata budeme diskutovat na příštím Roklen webináři. Ten je určen všem, kteří obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Webinářem vás provede hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou. Informace a závěry z webináře vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika. Předpokládaná délka webináře je 45 až 60 minut.

Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné zaslat s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve čtvrtek 26. ledna 2023 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.